Байерн подчини Щутгарт на "Алианц Арена" (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) се поздрави със спокойна победа с 2:0 на своя стадион "Алианц Арена" срещу Щутгарт в мач от 3-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете отбелязаха Марио Гьотце (27) и появилият се в игра след почивката Франк Рибери (85).

Вратарят на Щутгарт Свен Улрайх спаси удар на Гьотце след четвърт час игра, но в 27-ата стражът нямаше какво да направи при първия гол на баварците. Топката достигна до намиращия се в наказателното поле на гостите Гьотце и той с прецизен шут по земя изпрати кълбото в мрежата.

В 53-ата минута полският нападател Роберт Левандовски едва не вкара изключителен гол за Байерн. Той пое кълбото на гърди в наказателното поле на гостите, завъртя се и стреля от въздуха, но топката профуча над напречната греда на вратата на Щутгарт.

В 72-ата минута мюнхенци удариха две греди в рамките на няколко секунди - първо след куриозен рикошет, а после и при опита за добавка на Левандовски.

Пет минути преди края тимът на Джосеп Гуардиола все пак реализира втори гол. Левандовски намери с хубав пас Рибери в наказателното поле на гостите и французинът промуши топката между краката на Улрайх, за да оформи крайния резултат.

Неприятната новина за баварците от мача бе това, че защитникът Холгер Бадщубер не успя да продължи играта и бе принудително сменен от младия Джанлука Гаудино в 43-ата минута.

Байерн дели първото място в класирането с Байер (Леверкузен), като двата тима са с по 7 точки, докато Щутгарт е едва 19-и с 1 точка.