Испания върна силата си срещу македонците (видео+галерия)

Бившият вече световен шампион Испания се отърси от слабите си изяви и започна летящо квалификациите за Евро 2016. Ла Роха спечели убедително с 5:1 над Македония в двубой от група "С", игран на стадиона на Леванте "Сиутат де Валенсия. Серхио Рамос вкара от дузпа в 15-ата минута, а две по-късно Пако Алкасер удвои. В 27-ата Ибраими намали от дузпа, но голове на Серхио Бускетс (45), Давид Силва (50) и Педро Родригес (90) дадоха по-убедителен облик на успеха. Дебют за испанците направи младият нападател на Барселона Мунир Ел Хадади.

Раул Албиол зае място в центъра на защитата до Серхио Рамос. В нападение Висенте дел Боске заложи на триото Педро Родригес, Пако Алкасер и Давид Силва. Гостите от Балканите очаквано разчитаха на по-дефанзивна схема с единствен нападател - Адис Яховик, при подредба 5-4-1.

Испания - Македония Първата възможност се откри пред македонците в петата минута. Ибраими стреля от фаул, но Икер Касийяс се намеси много добре. В десетата минута Сеск Фабрегас отправи неточен шут. В 14-ата Ла Роха получи дузпа, след като Мойсов събори Силва. Серхио Рамос вкара страхотен гол от бялата точка в стил "Паненка".

Испания - Македония Стотина секунди по-късно "Сиутат де Валенсия" видя и второ попадение за иберийците. Отбеляза го нападателят на Валенсия Пако Алкасер след страхотна колективна атака. Сеск центрира, Хуанфран отклони и Пако реализира на празна врата в първия си официален мач с националната фланелка.

Испания - Македония Македонците излязоха по-агресивно в предни позиции и успяха да си извоюват дузпа. В 27-ата минута десният бек на Атлетико Мадрид Хуанфран фаулира Трайковски. Ибраими беше точен от дузпата - 2:1. След гола домакините тръгнаха настървено напред.

Испания - Македония В 33-ата Педро беше много близо до гол. В 35-ата последователно Алкасер и Жорди Алба се разминаха с попадение. Педро, Силва и Алкасер пропуснаха в 45-ата минута. В добавеното време на първата част Серхио Бускетс реализира с удар извън наказателното поле, като топката се отклони в Сиков. Това беше първи негов гол за 70 мача с Испания.

Испания - Македония Второто полувреме започна със силна проява на Касийяс в 48-ата минута, избивайки с крак удар на Яховик. В 50-ата минута Давид Силва направи 4:1 с изстрел по земя в далечния ъгъл. Това беше 21-и гол за канарския техничар в 85-ия му мач. В 58-ата бившият световен шампион отново сътвори страхотна колективна атака, но Фабрегас нямаше късмет и топката се отклони от гредата. Десет минути по-късно Педро отново не показа точен мерник.

Испания - Македония В 78-ата минута в игра се появи 19-годишният нападател на Барселона Мунир Ел Хадади. Испанецът с марокански корени записа официален дебют и вече няма право да играе за друг национален отбор, което целяха от щаба на иберийците. В 79-ата минута Касийяс направи трето голямо спасяване в срещата. В 90-ата минута Педро отбеляза след страхотно копване за крайното 5:1. Топката докосна гредата преди да се оплете фино в мрежата. Асистенцията беше на Давид Силва, който беше над всички днес.

Испания - Македония 5:1
1:0 Рамос (15) дуз.
2:0 Алкасер (17)
2:1 Ибраими (28) дуз.
3:1 Бускетс (45)
4:1 Силва (50)
5:1 - Педро (90)

Снимки: Getty Images/Guliver