Русия ни показа какво да направим с Азербайджан (видео)

Шест дни преди гостуването на България в Баку тимът на Азербайджан загуби тежко с 0:4 от Русия в Москва в контролна среща. Два гола отбеляза 31-годишният нападател на Зенит Александър Коржаков, а по веднъж се разписаха защитниците Сергей Игнашевич и Владимир Гранат. Още в 6-ата минута след центриране от левия фланг Кержаков с глава изпрати топката в мрежата на Камран Агаев - 1:0 за Русия. В 12-ата минута той получи пас на границата на защитата и от движение с точен удар в десния ъгъл увеличи на 2:0. Така Кержаков стана абсолютен голмайстор-рекордьор за  Русия с 28 гола. Владимир Бесчастних, който играеше за сборния отбор през 90-те години на миналия век и в началото на 2000-та година, има в актива си 26 гола.

В 41-ата минута Алан Дзагоев центрира от левия фланг и неговият съотборник от ЦСКА (Москва) Сергей Игнашевич увеличи на 3:0. В 81-ата минута Русия вкара гол-близнак на третия: след центриране от левия фланг влезлият като резерва защитник на Динамо (Москва) Владимир Гранат надскочи всички и с глава оформи крайния резултат.

Състав на Азербайджан: Камран Агаев, Бадави Гусейнов (Гара Гараев, 46), Расим Рамалданов, Рашад Садихов, Руслан Амирджанов, Илкин Гиртимов (Рахид Амиргулиев, 46), Руслан Абишов (Махир Шукюров, 71), Джихан Озкара (Джавид Гусейнов, 57), Вугар Надиров, Дмитрий Назаров, Руфат Дадашов (Вагиф Джавадов, 46).