Късна драма при завръщането на Палермо, Чочев не игра

Отборът на Палермо не можа да запише победа при завръщането си в Серия "А". Футболистите на Джузепе Якини водеха до последните секунди на Сампдория, но груба грешка в защитата позволи на Даниеле Гасталдело да изравни за крайното 1:1. За домакините се разписа аржентинският нападател Пауло Дибала още в 7-ата минута. Българският халф Ивайло Чочев беше в групата на Палермо, но остана на резервната скамейка.

Сампдория игра слабо и почти не създаде опасности пред вратата на Стефано Сорентино. На всичкото отгоре малко преди почивката отборът на Синиша Михайлович остана с човек по-малко след червен картон на Васко Реджини.

Палермо на всяка цена искаше да се реваншира пред феновете си за позорната загуба от Модена с 0:3 за Купата на Италия. Момчетата на Стефано Якини започнаха с мощен натиск и рано-рано откриха резултата. Едгар Барето изведе Дибала през центъра и младокът с хубав удар с левия крак опъна мрежата. Палермо продължи да диктува събитията на терена и удар на Барето профуча на сантиметри от целта.

Ситуацията за гостите стана още по-сложна след червения картон на Реджини в 41-ата минута. Това принуди Михайлович да извади един от нападателите си в лицето на Джанлука Сансоне и да пусне защитника Матиас Силвестре.

Пре второто полувреме Палермо доминираше, но аристократично пропусна няколко възможности да реши всичко с втори гол. Чак в края на мача Сампдория се изнесе в по-предни позиции и късметът се усмихна на "моряците" в първата минута на добавеното време, когато отбраната на домакините остави непокрит Гасталдело и той отблизо разстреля Сорентино.

Равенството със сигурност е разочароващо за тима от "Ренцо Барбера", който обаче показа хубав футбол и надигра Сампдория. Гостите се защитаваха почти през цялото време и могат да са доволни от щастливо спечелената точка.