Нов младок измъкна Барса (видео+галерия)

Отборът на Барселона спечели втора победа след труден успех с 1:0 като гост на Виляреал в среща от втория кръг на Примера. Дебютантът в Ла Лига Сандро Рамирес отбеляза единствения гол в 82-ата минута. Преди седмица друго ново момче - Мунир Ел Хадади, се разписа за каталунския тим. Двубоят ще се запомни с цели пет греди, три от които бяха за гостите от "Камп Ноу".

Виляреал - Барса Младият Мунир Ел Хадади отново започна като титуляр в нападение заедно с Лионел Меси и Педро Родригес. Рафиня Алкантара замени контузения Андрес Иниеста. Жерард Пике се завърна в центъра на защитата. Марселино Гарсия Торал също разположи своите в система 4-3-3. Бившият играч на каталунския тим Джовани дос Сантос поведе атаката, а юношата на Реал Мадрид Денис Черишев действаше по лявото крило.

Срещата започна с натиск на "синьо-червените" и прибрани действия на домакините. "Жълтите" чакаха своя шанс на контраатака. В четвъртата минута Меси получи на дъгата от Даниел Алвеш, но топката попадна в ръцете на Серхио Асенхо. Минута по-късно Виктор Руис успя да изпревари Меси при опасно положение в наказателното поле.

Виляреал - Барса В шестата минута Матео Мусакио се намеси току пред Мунир след остро центриране на Алвеш. В 15-ата Педро Родригес имаше първи шанс да се разпише, стреля добре, но Асенхо се разтегна и изби топката. В 23-ата пред "подводницата" се откри брилятна възможност. Виктор Руис обаче не внимаваше сам на втората греда и от два метра насочи с бедро в аут. Следващата атака на "лос кулес" притежаваше бързина, Лео насочи към Педро в наказателното поле, но "седмицата" се спря от Марио Гаспар. Съдията Веласко Карбайо остави играта да продължи, макар да имаше съмнения за дузпа.

Виляреал - Барса В 28-ата Меси шутира нестандартно от фаул, топката се отклони от Ману Тригерос и удари лявата греда на Асенхо. В 39-ата Черишев получи топка в наказателното поле и моментално стреля с левия крак, но на метри извън целта. В 41-ата минута Хауме Коста влезе с бутоните в бедрото на Алвеш. Реферът реагира с жълт картон за Алвеш, след като бразилецът нервно му показа белега.

Виляреал - Барса - 0:1 Втората част започна с по-активна игра на кастейонци. В 49-ата минута Браво улови центриране на Черишев. Стотина секунди по-късно Жереми Матийо имаше късмет, разминавайки се с автогол. Френският бранител засече топката, която се отби в гредата. В 59-ата минута дебют за сезона направи Неймар. Още в първите секунди бразилецът създаде опасност, но Ракитич предпочете пас вместо шут.

Виляреал - Барса - 0:1 В 66-ата Лео отправи фалцов изстрел от 25-метров свободен удар, но Асенхо се намеси. В 68-ата Меси се включи опасно в наказателното поле, предпочете пас към Неймар, който от голлинията не се справи с легналия на земята Виктор Руис. В 70-ата Ней направи нов голям пропуск, след като от десетина метра стреля прекалено високо.

Виляреал - Барса - 0:1 В 72-ата виляреалци имаха страхотна възможност. Томас Пина нацели лявата греда с удар от дъгата, а при добавката чилийският страж отново имаше късмет. В 77-ата минута пък Меси удари греда след шут от десетина метра. В 82-ата минута Меси отново беше изпуспат в наказателното поле, успя да промуши топката към голлинията, където дебютантът Сандро не сбърка - 0:1.

Виляреал - Барса - 0:1 Домакините тръгнаха без колебание напред. В 84-ата топката беше отклонена на втората греда, където Джовани дос Сантос шутира от въздуха, но от малък ъгъл намери външната част на гредата. В 87-ата минута Матийо не изчисти добре и подари топката на резервата Лусиано Вието, който не се възползва от подаръка и от осем метра стреля неточно. Минута по-късно Меси и Неймар се разминаха с топката на границата на малкото наказателно поле. В 91-ата минута имаш нов напрегнат момент пред вратата на Барса. Никой не засече опасното остро центриране.

Виляреал - Барса - 0:1 Така "блаугранас" изковаха втора победа преди паузата за националните отбори. Следващият мач на Барса е след две седмици с Атлетик Билбао.