Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Кьолн матира Щутгарт за първа победа след завръщането (видео)

Новакът Кьолн наказа Щутгарт с 2:0 като гост в мач от втория кръг на германския елит и записа първи успех след завръщането си при големите. Победата е малко изненадваща, имайки предвид доброто представяне на "швабите" при визитата на Борусия (Мьонхенгладбах) преди седмица.

С този успех "козлите" удължиха успешната си серия при гостуванията си на "Мерцедес Бенц Арена", където нямат загуба от 17 години насам. Последното поражение дойде през 1997 година, като тогава се разписа и Красимир Балъков.

Сега Кьолн се възползва от малкото си възможности и с прибрана игра успя да вземе своето. Тимът на Армин Фее владееше много повече топката, но няколко фрапантни грешки в защита предопределиха изхода на срещата.

В 9-ата минута Ведад Ибишевич за малко да си вкара автогол, но Готоку Сакаи изби от голлинията. Две минути след това Даниел Халфар удари гредата, с което показа, че днес Кьолн е дошъл за трите точки.

В 22-ата минута вече нямаше какво да спре тима на Петер Щьогер. Центриране на Мисо Брецко хвана неподготвени Даниел Шваб и Свен Улрайх, от което се възползва Юя Осако - 1:0 за Кьолн.

След още 11 минути Антонио Рюдигер увисна при една висока топка и централният нападател на "козлите" Антони Уджа матира Улрайх за втори път.

След това Щутгарт продължи да доминира, но по-опасните положения бяха в актива на съперника. В 77-ата минута Халфар пропусна сам срещу вратаря. В заключителните секунди капитанът на домакините Кристиан Гентнер не успя да уцели вратата от 3-4 метра.

В следващия кръг "швабите" ги очаква тежко гостуване на шампиона Байерн (Мюнхен), а Кьолн ще пътува до стадиона на другия новак Падерборн 07. И двата мача са на 13 септември.