"Ел Тигре" носи успех за Монако в първия мач на Бербатов като резерва (видео)

Колумбийският ас Радамел Фалкао "Ел Тигре" донесе първата победа за Монако в новия сезон. Монегаските спечелиха с 1:0 гостуването си на негостоприемния Нант, като именно Фалкао отбеляза победното попадение в края на първото полувреме. Това беше втори гол за колумбиеца, който се разписа от дузпа и в първия кръг при загубата с 1:2 от Лориен.

Двубоят на "Ла Божоар" ще се запомни и с това, че българската звезда на Монако Димитър Бербатов започна от резервната скамейка за сметка на Фалкао, който не беше излизал като титуляр от 19 януари насам.

Отборът на домакините започна добре мача, като най-добрата възможност се откри в 23-та минута, когато тимът получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Ясен Баму. Серж Гакпе обаче не успя да изпълни добре и резултатът остана 0:0. За статистиката - това беше четвъртата отсъдена срещу Монако дузпа в три мача.

Рискът, поет от треньора Леонардо Жардим с включването на Фалкао, се оправда. В заключителните секунди на първото полувреме Фалкао засече с глава една центрирана от Курзава топка в наказателното поле, след като беше оставен непокрит от отбраната на домакините.

В 69-ата минута Бербатов все пак се появи в игра като замени голмайстора Фалкао. Тактиката на Монако в тези минути беше да се задържа топката и да се пази резултата и затова пред българина не се откриха възможности да отбележи.

Натискът на Нант в края беше много силен. "Канарчетата" уцелиха греда, а вратарят Даниел Субашич опази успеха на своя тим, след като изби един много опасен удар в края. В 88-ата минута Бербатов получи и жълт картон.

Победата е първа за Монако през новия сезон. Отборът се намира на 17-ото място във временното класиране. Поражението е първо за Нант в шампионата, но "канарчетата" се намират на 8-а позиция в Лига 1.