Майнц 05 се измъкна с дузпа в продължението (видео)

Гол от дузпа в последните секунди на продължението лиши новакът Падерборн 07 от победа в дебютния си мач в Първа Бундеслига. Тимът от Северна Райн-Вестфалия завърши 2:2 с Майнц 05 у дома в ранната среща от неделната програма на първия кръг. Бившият отбор на Павел Дочев водеше с 2:1 след гол на капитана Уве Хюнемайер в 87-ата минута и феновете по трибуните отброяваха последните секунди на 3-минутното продължение, когато същият този Хюнемайер фаулира Шинджи Оказаки и реферът посочи бялата точка. От нея Коо Жа-Чеол беше точен за 2:2.

Иначе Оказаки беше извел гостите напред в 33-ата минута, когато довкара избитата от вратаря и отскочила от гредата топка след удар на Йоханес Гайс от фаул. Само четири минути по-късно обаче Гайс сгреши едно подаване и поднесе топката на Елиас Качунга, който веднага изравни за 1:1.

През втората част и двата отбора създадоха само по едно-две чисти положения. Най-близо до гол беше Оказаки, чийто удар с глава нацели напречната греда в 90-ата минута.

Българският футболист в редиците на "05" Тодор Неделев не взе участие в мача заради контузия.