Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Александър Везенков: Трябва време, за да се постигнат резултати (видео)

Най-голямата надежда на българския баскетбол Алекандър Везенков заяви след загубата от Израел в пореден двубой от квалификациите за ЕвроБаскет 2015, че трябва да се дадено време, за да може да бъде изграден един боеспособен национален отбор.

„Израел бяха по-класния и по-добрия отбор на терена, а като ти вкарат 100 точки в баскетбола, не може да се говори за нищо. Те ни надиграха и в борбата и в бързата атака. Ние се борихме само едно полувреме много мъжки, но както видяха всички, за две минути в третата част всичко свърши. Второто полувреме мача се превърна в едно родео. Опитахме да се върнем с тройки, но просто не стана. Отборът на Израел разполага с много класни играчи – двама в НБА, а други са в Евролигата. Момчетата дойдоха, взеха си тяхното, а ние продължаваме да гледаме в бъдещето. Не искам да търся никакви оправдания, но нашия отбор е много млад. Има много талант и качества, но трябва да се даде време. Виждате, че и големите отбори се изграждат с време. Според мен, ни трябват минимум 3-4 години, за да може този отбор да се сплоти, защото сега единствено можем да се надяваме да изненадаме някои, но нищо повече”, заяви Везенков