Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Още три тима от Бундеслигата се класираха за втория кръг за Купата на Германия

Още три отбора от Бундеслигата продължават напред в турнира за Купата на Германия. Айнтрахт (Франкфурт), Борусия (Мьонхенгладбах) и Хановер елиминираха нискоразредни съперници и отиват във втория кръг. Втородивизионните ФСФ Франкфурт и Кайзерслаутерн, където помощник-треньор е Илия Груев, се нуждаеха от дузпи, за да продължат напред.

Два гола за Борусия (Мьонхевгладбах) вкара Бранимир Хргота, който се разписа в 45-ата и в 52-ата минута за крайното 3:1 над четвъртодивизионния Хомбург 08. Новото попълнение Александър Майер се разписа срещу Виктория (Берлин), първият носител на Купата на страната. Харис Сеферович също отбеляза за крайното 2:0. Хоселу също блесна с два гола за Хановер'96 срещу Астория (Валдорф), отбор от 4-а лига.

Лаутерите пък се мъчиха 120 минути с изпадналия от втора в трета лига Веен Висбаден без голове, а при дузпите триумфираха с 5:3. ФСФ Франкфурт победи с 5:4 при дузпите като гост Зийген от 4-а лига, като редовното време завърши 2:2, а в допълнителните 30 минути отборите си размениха по още един гол.