Рен разби Евиан в мач с осем гола

Отборът на Рен разби с 6:2 Евиан Тонон-Гайяр в мач от втория кръг на Лига 1. Бретанците показаха много атакуващ футбол срещу тима от Източна Франция и логично вкараха цели шест гола. Интересен факт е, че четирима футболисти отбелязаха по два гола в срещата. Ола Тойовонен, Мешер и Пол-Жорж Нтеп се разписаха за Рен на два пъти, докато за Евиан с две попадения бе Даниел Вас.

Гинган стигна до късна победа при визитата си на Ланс, след като Ладислас Дуниама вкара в 92-ата минута. Резервата се възползва от неразбирателство в защитата на съперника и донесе първа победа за тима си.

Метц и Нант не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1. Младият талант Жордан Верету откри за "канарчетата" още в четвъртата минута, но Йени Н'Гбакото изравни от дузпа седем по-късно.

Ница се добра до точка при гостуването си на Лориен и мачът завърши без голове 0:0. Младият вратар на "орлетата" Муес Асен на няколко пъти се намеси отлично, за да запази мрежата си суха.