Израел отстъпи на Русия в контрола

Един от съперниците на България в квалификациите за ЕвроБаскет 2015 записа загуба по време на подготовката си. Израел отстъпи на Русия със 75:82 в среща от приятелския турнир "Суперкъп 2014" в германския град Бамберг.

"Сборная" контролираше случващото се на терена през първото полувреме и постепенно си изгради аванс, който достигна 15 точки на почивката - 31:46. Във втората половина на двубоя израелците дадоха всичко от себе си, но не успяха да стигнат до нещо повече от загуба с по-малка разлика - 75:82.

Омри Каспи се отличи с 20 точки за Израел, докато Лиор Елиаху завърши с 10.

За Русия Валери Ликходей бе най-резултатен с 15 точки, а Дмитрий Соколов оформи своя "дабъл-дабъл" с 13 точки и 10 борби.

Останалите участници в надпреврата са домакините от Германия и тима на Литва. Днес Израел се изправя срещу Германия, а утре срещи Литва.