Кошмар! Втородивизионен тим изхвърли Ботев Пд от Европа (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 2:0 като гост от втородивизионния австрийски тим Санкт Пьолтен в мач реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. По този начин "канарчетата" изхвърчаха от евротурнирите с общ резултат 3:2. Първата среща завърши с победа на българите с 2:1.

Първото попадение реализира Даниел Сеговиа в 6-ата минута с глава. В 55-ата отново той покачи на 2:0. Нападателят се възползва от центриране от ляво и отблизо опъна мрежата зад Адам Стаховяк.

Ботев бе без наставника си Велислав Вуцов на пейката. Темпераментният специалист бе изгонен в първия мач за радостта си при единия от головете.

През целия мач Санкт Пьолтен бе по-добрият отбор и напълно заслужено продължава напред. Австрийците създадоха доста голови положения и 2:0 бе най-малкото, с което "жълто-черните" се отърваха.

Първото попадение реализира Даниел Сеговиа в 6-ата минута с глава.

Българите създадоха единственото опасно положение чак в самия край на първата част. Мариян Огнянав навлезе в наказателното поле и имаше възможност да изравни, но се забави да стреля и топката му бе избита.

Преди това домакините на два пъти можеше да отбележат. Първо Ноел подаде към Кершбаумер, който от границата на наказателното поле стреля над вратата.

Малко по-късно Гари Ноел бе изведен на отлична позиция, навлезе в наказателното поле, но за радост на гостите не намери целта.

През вторите 45 минути австрийския тим отново надигра своя опонент и успя да вкара втори гол. Сеговиа се възползва от грешка в българската отбрана и в 55-ата минута останал непокрит, от 2-3 метра прати кълбото в мрежата.

В следващите минути домакините натиснаха още по-осезаемо и съвсем логично създадоха доста главоболия на стража Стаховяк, който на няколко пъти спаси своя отбор от трети гол.

В 79-ата Кершбаумер не успя да оползотвори най-чистата ситуация, като пропусна да разпише сам срещу вратаря.

До края на срещата Ботев направи плах опит да вкара гол, но възпитаниците на Велислав Вуцов нямаха сили да докарат мача до продължение.