Благо Георгиев със зрелищен гол при разгром срещу Кардиф Сити (видео)

Бившият национал Благой Георгиев отбеляза много красив гол за Амкар, който разгроми с 3:0 Кардиф Сити в предпоследната си контрола от лагера в Австрия. Родният халф получи топката в средата на терена и с техничен прехвърлящ удар откри резултата срещу "драконите", които през миналия сезон бяха част от Висшата лига на Англия. Другите две попадения за руския тим бяха дело на Александър Коломейцев още до почивката.

Амкар имаше сериозно предимство в мача, което не беше изненадващо, защото отборът е в по-напреднала фаза на подготовка. Отборът на Славолюб Муслин диктуваше темпото на игра, но направи няколко пропуска преди да се стигне до красивото изпълнение на Благо Георгиев. Той се възползва от добрата работа на Януш Гол в центъра и майсторски прати топката в мрежата. Малко по-късно Георгиев центрира и Коломейцев покачи на 2:0. Същият футболист направи резултата класически след бърза контра в 44-ата минута, в която дейно участие взе и Захари Сираков.

След почивката Амкар можеше да вкара и още голове, а уелсците почти не създадоха опасни ситуации пред вратата на своя съперник.

Последната проверка на Амкар на австрийска земя е срещу азербайджанския Симург в събота, след което отборът се прибира в Перм.

АМКАР - КАРДИФ СИТИ 3:0 (3:0)
1:0 Георгиев (29)
2:0 Коломейцев (35)
3:0 Коломейцев (44)