СуперПипо дебютира с победа, Фараона бележи в негов стил

Наставникът на Милан Филипо Индзаги дебютира с успех начело на “росонерите” в първата контрола на отбора това лято. Миланският гранд спечели с 2:0 срещу четвърто-дивизионния Ренате. Първият гол под ръководството на СуперПипо бе дело на Стефан Ел Шаарауи, който откри в 24-ата минута. Фараона се разписа след крос на Кристиан Дзакардо по земя, като първо удари гредата, но при добавката опъна мрежата отблизо. Голът бе в стил Индзаги, който има над 300 гола в своята кариера от тях 250 от малкото наказателно поле. Между двамата веднага имаше закачка относно това.

В 55-ата минута плеймейкъра Рикардо Сапонара удвои с красиво попадения. Техничарят пое топката на гърди с хубав удав оформи крайния резултата.

Индзаги заложи на схемата 4-3-3, като дебют в центъра на защитата направи Алекс. Триото в атака бе Нианг, Джампаоло Пацини и Ел Шаарауи, който бе най-добър за своите.

В 66-ата минута младата надежда на “червено-черните” Хашим Мастур замени Пацини, но до нови попадения не се стигна.