Черно море и Марек въртят хикс в контрола

Марек за първи път не загуби в летните си контроли и завърши 1:1 с Черно море в Банско. Веднага след края на срещата дупничани приключиха първия си лагер. През първото полувреме Черно море имаше сериозно превъзходство, а в 29-ата минута Матиас Курьор излезе сам срещу вратаря Веселин Цветковски и го прехвърли, откривайки резултата.

До края на първата част Иван Коконов и Бакари пропуснаха две отлични възможности за втори гол във вратата на Марек, като особено фрапантен беше пропускът на Коконов, който от 4 метра прати топката в аут.

Веднага след началото на второто полувреме Михаил Венков пропусна отлична възможност да удвои аванса на моряците, но в 52-ата минута преотстъпеният от Литекс Кристиян Петков изравни. Той надбяга двама защитници на варненци и под плонжа на Китанов от 5-6 метра вкара.

До края на мача дупничани изпуснаха още две възможности, но чрез Мартин Димитров и Денис Стоилов.