Потенциален съперник на ЦСКА в Лига Европа победи втори роден тим

Отборът на Марек загуби от Шкендия (Македония) с 1:2 в контролна среща, която се игра на терена на комплекс "Пири" в Банско. Това е втора победа за Шкендия в контролите след успеха с 2:0 над Черно море в неделя. Тимът от Тетово, в който се състезават Йордан Милиев и Мартин Кавдански, е потенциален съперник на ЦСКА във втория предварителен кръг на Лига Европа.

За македонците Боян Вручина откри резултата от фаул в 42-ата минута. Българинът Кавдански с глава в 80-ата направи 2:0. За Марек почетния гол отбеляза Виктор Шишков от дузпа в 88-ата минути. Той за последно игра в Берое, а от неделя се присъедини към Марек.

За Марек това е втора загуба в контролите след 0:1 от ЦСКА миналата събота.

Следващата проверка на тима е в събота от 11.00 часа срещу Локомотив (Пловдив) в комплекс "Пири".