България с 12 състезатели на световното по спортна аеробика в Канкун

Националният отбор на България по спортна аеробика ще замине в събота (21-и юни) за участие на световното първенство, което ще се проведе в мексиканския град Канкун от 22-и до 29-и юни. Ръководител на българската делегация е Йорданка Благоева, председател на Съюза по аеробика. Над 600 състезатели от 42 държави от цял свят ще участват на шампионата.

Българският отбор е в състав:
1. Деница Паричкова (индивидуално жени)
2. Ана-Мария Стоилова (индивидуално девойки и смесени двойки)
3. Антонио Папазов (индивидуално юноши и смесени двойки заедно с Ана-Мария Стоилова)
4. Дарина Пашова (индивидуално девойки)
5. Минна Ангелова (смесени двойки)
6. Тихомир Баротев (индивидуално юноши и смесени двойки заедно с Минна Ангелова)
7. Синтия-Мари Ангелова (тройки и групи)
8. Анита Гаврилова (тройки и групи)
9. Емилия Будинова (тройки и групи)
10. Мари Босилина (групи)
11. София Вададжийска (групи)
12. Симона Благоева (индивидуално девойки)

С отборът ще отпътуват и треньорите Маргарита Стоянова, Димитрина Къндева, Мая Георгиева, Мартина Маринова и Калоян Калоянов. Съдии ще бъдат Бистра Вълкова и Димитрина Къндева. Член на Върховното жури на първенствата ще бъде Мария Минева, първи вицепрезидент на Техническия комитет по спортна аеробика към Международната федерация по гимнастика (ФИГ).

Състезателните дни на Световното първенството за юноши и девойки са 23, 24 и 25 юни, а за мъже и жени - 27, 28 и 29 юни. В периода на 10-19 юни състезателите и треньорите проведоха тренировъчен лагер, по време на който бе направена и контролна тренировка за проверка на готовността им за участие в това голямо спортно събитие.

Отборът е много добре подготвен и очакваме класиране във финалите - първите осем, на всички наши участници, а повечето от тях са готови и за завоюване на медали, обявиха от родната централа. Състезателите Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов, световни шампиони от шампионата в София преди две години, са изправени пред предизвикателството да защитят своите титли. Подготовката им, представянето и класирането на предходните международни турнири през тази година напълно подкрепят тази възможност.