България отново преклони глава пред Хърватия

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна трета загуба в квалификациите а Евробаскет 2015, след като тази вечер отстъпи при гостуването си на Хърватия с 51:78.

След това поражение момичетата на Георги Божков са твърдо на последното място  в група F, като до този момент не познават вкуса на победата.

Най-резултатна за нашите момичета беше Доника Ходжис с 16 точки, а Милена Томова и Радостина Димитрова добавиха съответно по 10 и 8 точки.

Луца Иванкович вкара 20 точки за победителките, а Йелена Ивезич приключи с 16 точки.

Баскетболистките на Хърватия поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал и бързо стигнаха до двуцифре аванс – 24:14 след десет минути игра, а до почивката, българките успяха да спрат устрема на съперничките си, но въпреки това, нашите момичета не успяха да стопят пасива си – 26:40.

През третата четвърт ситуацията на терена не се промени особено и разликата в резултата се движеше в границите на 14-15 точки. Всичко в този мач приключи в началото на последната част, когато хърватките се възползваха от грешки в защитата на България, реализираха няколко безответни атаки и преднината им премина границата от 20 точки, като тази разлика се запази и до последния съдийски сигнал – 78:51.

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 78:51 (24:14, 16:12, 19:15, 19:10)

ХЪРВАТИЯ: Йелена Ивезич 16, Антония Мишура 9, Ана Лелас 9, Луца Иванкович 20, Мирна Мазич 4 (Емануела Салопек 5, Мария Режан 5, Ива Слишкович 10)

БЪЛГАРИЯ: Доника Ходжис 16, Даниела Петева 5, Радостина Димитрова 8, Милена Томова 10, Стефка Митева 6 (Христина Иванова 5, Лидия Милкова 2, Виктория Стойчева 2)