Франция си върна на Германия с 3:0

Волейболистите от националния отбор на Франция си върнаха за загубата от Германия с 1:3 в първия мач от 4-ия кръг в Група "D" на Световната лига. "Петлите" биха категорично Бундестимът с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) във втората среща между двата тима, играна снощи пред около 3500 зрители в залата на Двореца на спорта "Андре Бруат" в Тулуза.

Така французите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 20 точки след 7 победи и 1 загуба, докато Германия е 3-та с 10 точки след 4 победи и 4 загуби. Следващия уикенд Франция гостува на аутсайдера Япония, а момчетата на треньора Витал Хейнен са домакини на Аржентина.

Французите започнаха много по-мобилизирано и бързо поведоха в началото на първия гейм с 8:4. Разликата нарасна до 20:13 и в крайна сметка домакините спокойно го взеха с 25:18 след силни изяви на Кевин Льо Ру. Втората част тръгна по подобен начин, като "петлите" дръпнаха с 12:8. Благодарение на атаките на Кевин Тийе Франция стигна до геймбол при 24:17. Бундестимът успя да спаси три, но в крайна сметка френските волейболисти затвориха гейма при 25:20 в своя полза. Третият гейм също мина изцяло под контрола на възпитаниците на Лоран Тийе, които поведоха с 9:3 и 22:19, за да се поздравят с крайната победа след 25:20.

Кевин Тийе (1 ас, 62% ефективност в атака и 64% перфектно посрещане) и Никола Марешал (5 аса!!!, 1 блок, 54% ефективност в атака и 59% перфектно посрещане) станаха най-полезни за френския тим съответно с 14 и 13 точки за победата. За германците Том Щрохбах реализира 13 точки.