"efbet Лига "Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията- отзиви на живо

Локо (Горна Оряховица) отупа и Бдин, но … напразно

Локомотив (Горна Оряховица) записа поредната си разгромна победа – 4:1 във Видин над Бдин в среща от 30-ия последен кръг на Северозападна В група. Изразителният успех обаче не донесе така желаното от тима изкачване в професионалния футбол. Въпреки 73-те точки актив и 119-те отбелязани гола отборът на Бончо Генчев остана втори в класирането след съименника си от Мездра.

И в този двубой „железничарите“ бяха с класа над съперника. Освен четирите попадения футболистите му уцелиха и два пъти гредите чрез Любомир Генчев (с глава) и Антоний Балъков. Именно племенникът на легендата Красимир Балъков се разписа два пъти. Антоний даде тон за победата с попадението си в 11-ата минута след далечен шут. В 25-ата минута голмайсторът на първенството Тихомир Кънев вкара 40-ия си гол, засичайки с глава центриране на съотборник.

В средата на второто полувреме Любо Генчев се оказа най-съобразителен в продължително разбъркване в наказателното поле на Бдин и направи преднината на отбора си категорична. Даниел Михалов вкара почетното попадение за домакините в 82-ата минута. Малко след това Балъков завърши с гол бърза комбинация на съотборниците си за 4:1. Боянов от Бдин пък уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.