Спартак (Плевен) излъга Етър във Велико Търново

Спартак (Плевен) победи като гост Етър (Велико Търново) с 1:0 в среща от 30-ия последен кръг на Северозападната "В" група. Успехът за плевенчани донесе Васил Шопов. В 77-ата минута той получи топката от Даниел Цветков и с шут по диагонала направи безпомощен търновския страж Ивайло Петков. Домакините бяха близо до равенството, но след удар на Николаев топката срещна гредата.

Като цяло в мача нямаше много голови ситуации, въпреки че атаките се редуваха и към двете врати. Първата част бе равностойна, а след почивката плевенчани контролираха мача. Двата отбора сътвориха един от най-силните двубои въобще в току що завършилото първенство. В този двубой не взеха участие някои от титулярите на Етър.