Фиорентина спря Торино по пътя към Европа в уникална драма (видео)

Отборът на Фиорентина уби мечтата на Торино да играе в Лига Европа през следващия сезон като не допусна да бъде победен на своя стадион "Артемио Франки" в срещата между двата тима от последния 38-ми кръг в Серия "А". Мачът завърши 2:2, а този резултат не бе достатъчен за гостите да завоюват 6-ото място в крайното класиране, като бяха изместени от Парма. "Виолетовите" на два пъти повеждаха с голове на Джузепе Роси от дузпа в 57-ата минута и на Анте Ребич в 79-ата минута. Гостите и двата пъти успяваха да се върнат в мача с попадения на Марсело Ларондо и Ясмин Куртич в 67-ата и 84-ата минута, но не и да стигнат до обрат. Голямата драма обаче настъпи в края на мача, когато торинци си спечелиха дузпа, но Алесио Черчи не успя да отбележи от бялата точка.

Торино започна мача по-активно, но въпреки това първата по-интересна опасност бе създадена от домакините. В 10-ата минута Джузепе Роси отправи страхотен далечен удар, но вратарят Даниеле Падели с прекрасна намеса опази вратата си. След това в 25-ата минута и Хуан Мануел Варгас отправи изстрел от дистанция, но отново стражът на гостите бе на мястото си.

Торино обаче също успя да притесни вратаря на домакините Антонио Розати. В 28-ата минута страхотен шут от воле на Ясмин Куртич бе спасен от стража. След това пък в 33-ата минута Панайотис Пасхидис стреля от далеч и ударът му профуча на сантиметри от вратата.

Второто полувреме отново започна с натиск на Фиорентина и в 46-ата минута Алберто Акуилани от близо с глава не успя да уцели вратата. В 56-ата минута пък Хуан Куадрадо нахлу в наказателното поле и след сблъсък със защитник падна доста артистично, а съдията посочи бялата точка. Джузепе Роси пък изпълни хладнокръвно наказателния удар и откри резултата.

Торино обаче не се предаде и се хвърли в атака. В 61-ата минута Омар Ел Кадури отправи опасен изстрел от движение, но над вратата. "Виола" отговори с хубав шанс пред Куадрадо, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси. В 67-ата минута обаче Алесио Черчи се отскубна прекрасно от защитата и напредна по десния фланг, след което центрира за Марсело Ларондо, който от близо бе точен за 1:1.

В 73-ата минута Никола Рицоли отмени и още един гол за торинци за фаул в атака. След това в 79-ата минута Ларондо пропусна от добра позиция, като ударът му бе спасен от вратаря. В ответната контраатака обаче Хуан Куадрадо изведе Анте Ребич на стрелкова позиция и той със силен удар отново изведе домакините напред - 2:1.

Торино все пак успя отново да върне интригата в 84-ата минута след като Ясмин Куртич с бомбен шут от фаул отново възстанови равенството за 2:2. В допълнителното време на мача пък Торино получи дузпа в своя полза, с която можеше да стигне до толкова желания обрат. Алесио Черчи обаче пропусна от бялата точка, като ударът му бе спасен от вратаря Антонио Розати и това окончателно сложи край на шансовете на гостите да играят в Лига Европа.

След това равенство Фиорентина завършва сезона с 65 точки на 4-ото място в класирането. Торино пък остава на 7-ото място с 57 точки.