"Подводницата" превзе Сан Себастиан и си спечели по-голяма ваканция

Отборът на Виляреал спечели с 2:1 като гост на Реал Сосиедад в обедна среща от последния кръг в Примера. Джовани дос Сантос (25) и Икечукву Уче (69) се разписаха за успеха, който намести "жълтите" на шестото място. Карлос Вела върна един гол в 90-ата минута. Баските отстъпиха на седма позиция, която също дава право на участие в Лига Европа. Разликата е, че тимът от "Ел Мадригал" ще се включи на по-напреднал етап от надпреварата и ще удължи ваканцията си с две седмици.

Тимът на Марселино Гарсия Торал игра по-силно през първото полувреме. В 26-ата минута звездата на валенсианци Джио дос Сантос отбеляза след самостоятелна акция. Мексиканецът тръгна по десния фланг, стигна до наказателното поле и с прекрасен фалцов удар по диагонала реализира за 1:0.

В 55-ата стражът на Виляреал Хуан Карлос Санчес изби опасен удар с глава на Антоан Гризман. Две минути по-късно Карлос Вела не беше точен. В 69-ата "подводницата" успя да вкара втори гол след хубава контра. Джио намери непокрития Уче и той прати топката в десния ъгъл на Клаудио Браво. Така нигериецът стана най-головият африканец през този сезон в Примера с 14 попадения. В 93-ата минута Карлос Вела оформи крайното 1:2, след като отблизо наказа съперника.

Снимка: Getty Images/Guliver