Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Лос Анджелис се класира за финалната серия от Западната конференция

Отборът на Лос Анджелис продължи зашеметяващата си серия в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се наложи с 6:2 над Анахайм и отстрани Патоците в мач номер 7 от полуфиналите на Западната конференция.

Следващият съперник на Кралете е отборът на Чикаго, който защитава купа "Стенли" от миналия сезон. Лос Анджелис остави втора поредна плейофна серия да бъде решена в седми мач, след като по-рано през сезона отстрани и Сан Хосе по подобен начин.

Кралете поведоха с три шайби още в първата част и бяха сигурни победители, с което постигнаха баланс от 6:0 успеха в мачове, в които загубата слагаше край на надеждите им за нова титла от НХЛ.

Джъстин Уилямс, Джеф Картър и Майк Ричардс се разписаха до изминаването на 15 минути в срещата, а Анже Копитар и Мариан Габорик решиха двубоя във втората част. Джонатан Куик спаси 25 шайби на вратата на Кралете, които допуснаха голове само от страна на Кайл Палмери и Кори Пери.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от плейофите:

Анахайм - Лос Анджелис 2:6
* Лос Анджелис спечели серията в седмия мач.