Хетафе плува към спасението (видео)

Отборът на Хетафе надви с 1:0 гостуващия Севиля в среща от предпоследния кръг в испанския шампионат. Серхио Ескудеро отбеляза така важния гол в 70-ата минута. В последния кръг и точка ще е достатъчна в дербито с Райо Валекано, като има голяма вероятност Хета да се спаси и при поражение на "Вайекас", в случай че Осасуна не победи Бетис или Валядолид и Гранада си направят самоубийствено реми.

Тази вечер в Южен Мадрид гостите от Андалусия не играха слабо, но пропуски направиха Хайро Самперио, Марко Марин и Пьотр Троховски. През второто полувреме "сините" тръгнаха по-агресивно напред в търсене на задължителна победа. В 62-ата удар с глава на Анхел Лафита намери гредата. В 70-ата Ескудеро зарадва трибуните с попадение в мрежата на Хави Варан след хубав фалцов изстрел. Унай Емери пусна цели трима дебютанти, Моде Акоста, Мой и Антонио Котан.

Мисълта на севилци вече е насочена към Торино, където в сряда ще играят финал в Лига Европа.