Малага лиши Атлетико от шампионски триумф (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Малага завършиха при резултат 1:1 в мач от 37-ия кръг на Примера дивисион. Саму изведе гостите от Малага напред в резултата в 66-ата минута, а в 74-ата Тоби Алдервейрелд изравни, но тимът на Диего Симеоне така и не успя да стигне до победата, която щеше да означава и титла за "дюшекчиите", тъй като Барселона не успя да се справи с Елче като гост (0:0). Така разликата между водача Атлетико и втория Барселона се запази на 3 точки кръг преди края. Всичко ще се реши в последния кръг, когато Барса приема Атлетико на "Камп Ноу" и при победа ще триумфира с титлата. Малага пък заема 13-о място в подреждането с 42 точки.

Диего Коща не попадна в състава на Диего Симеоне за днешния мач поради травм и Давид Вийя бе единствен нападател при схема 4-2-3-1. Бернд Шустер пък се бе спрял на същата схема с централен нападател Роке Санта Крус.

В 12-ата минута Вийя удари греда, след като бе изпуснат от отбраната на Малага и първото полувреме приключи без голове в някоя от двете врати.

Четвърт час след началото на втората част белгийският вратар на Атлети Тибо Куртоа излезе напред и се намеси решаващо, като попречи на Роке Санта Круз да порази вратата на домакините.

В 66-ата минута обаче андалусийците попариха "дюшекчиите". Самуeл Гарсия Санчес (Саму) се възползва от лоша игра на бранителите на Атлетико и неразчетено излизане на Тибо Куртоа, и с глава насочи топката в опразнената врата на мадридчани.

Атлетико опита да притисне съперника си в оставащите минути до края, но Вили Кабайеро сякаш бе заключил вратата си и направи отлични спасявания. Стражът на Малага все пак бе преодолян в 74-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Тоби Алдервейрелд с глава изпрати топката в мрежата.

Две минути преди края защитникът на Малага Маркос Анхелери получи втори жълт, съответно червен картон за нарушение срещу Диего, а Хосе Соса изпълни отсъдения фаул, но не съумя да уцели вратата, въпреки че шутът му бе опасен.

В 5-минутното добавено време Атлетико бе много много близо до победен и шампионски гол, но буквално секунди преди края Кабайеро изби по невероятен начин топката в корнер след фалцов удар на резервата Адриан Лопес.

Така сега на футболистите на Симеоне им предстои тежката задача да спечелят титлата на "Камп Ноу", където всеки друг резултат освен загуба ще ги направи шампиони за първи път от 1996 година.