Германия се измъчи, но победи Казахстан

Томас Опенхаймер се разписа в дузпите за победа на Германия с 2:1 над Казахстан в мач от група "Б" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Минск, Беларус. По-рано днес пък Норвегия се наложи с 3:0 над Италия в група "А", а в късните мачове играят фаворитите Канада и САЩ.

Казахстан и Германия вкараха головете си от игра още през първата третина на мача, след което си размениха по няколко добри положения, но без резултат.

Решителният удар от дузпа вкара именно Опенхаймер, с което германците спечелиха първата си победа в турнира. Бундестимът беше по-силен като цяло в мача и спечели заслужено, но звездата в срещата беше вратарят Витали Еремеев, който спаси 45 шайби в редовното време.

Андрей Гаврилин даде аванс на Казахстан след 9:52 минути в първата третина, а от Германия изравни малко по-късно с един от 16-те си удара в тази част. Голмайстор беше дебютантът в националния отбор Матияс Плахта, който получи шайбата от Леион Драйсайтъл и я прокара между ръцете на Еремеев само минута преди сирената за първата третина.

Двата тима пропуснаха първите си два опита от дузпите, преди Казахстан да преодолее Роб Цеп чрез Димитри Упер. Опенхаймер обаче изравни в с третия удар, а след това донесе победата на своя тим. Никлас Рест, Мортен Аск и Андрес Бастиансен се разписаха при очакваната победа на Норвегия с 3:0 над Италия.