Байерн целуна Салатиерата - късна победа след скучен дебют на новите екипи (видео+галерия)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) успя да спечели с 1:0 срещу Щутгарт в последния си мач у дома през сезона в среща от 34-ия кръг на Бундеслигата. Единствения гол отбеляза Клаудио Писаро едва в 92-ата минута. Момчетата на Джосеп Гуардиола не показаха добра игра и доскучаха на 71 хиляди по трибуните на "Алианц Арена". Веселбата беше след срещата, когато баварците получиха подпечатаната още през март Сребърна салатиера. Двубоят ще се запомни и с дебюта на новите синьо-червени екипи.

Байерн вдига титлата Филип Лаам, Франк Рибери и Марио Гьотце останаха извън групата. Марио Манджукич беше в нападение за баварците, а офанзивното трио се състоеше от Ариен Робен, Тони Кроос и Томас Мюлер. Ведад Ибишевич беше върха на атаката за "мерцедесите" при схема 4-2-3-1.

Байерн вдига титлата Момчетата на Джосеп Гуардиола започнаха срещата с вяла игра и незавършени атаки. Гостите от столицата на Баден-Вюртемберг играеха открито и отправиха няколко удара. В петата минута Артур Бока пръв стреля, но право в ръцете на Мануел Нойер. В десетата Карлос Груесо прати кълбото много високо след хубава акция. В 13-ата Ибрахима Траоре получи топката в дясната част на наказателното поле, но ударът му беше отбит в корнер. В 23-ата Кристиан Гентнер отклони технично с пета, но Георг Нийдермайер не стреля точно.

Байерн вдига титлата Мюнхенци си подаваха топката, но така и не стигаха до опасност. Първото добро положение пред вратата Свен Улрайх дойде в средата на първата част. В 24-ата Марио Манджукич получи пространство, но ударът му към близката греда беше отразен. В 28-ата Бастиан Швайнщайгер беше оставен непокрит при корнер, но не уцели вратата след насочване с глава.

Байерн вдига титлата В 33-ата Манджукич отправи ефектен удар след задна ножица, топката се отклони от тялото на съперника и последваха претенции за дузпа, неуважени от съдията. Повторенията показаха, че ръката на Готоку Сакаи не беше прибрана и трябваше да бъде отсъдена дузпа. В 37-ата Бастиан Швайнщайгер напусна принудително и притесни ръководството.

Байерн вдига титлата През втората част баварците заиграха по-настойчиво в нападение, но отново им липсваше завършек на атаката. В 56-ата Дейвид Алаба нахлу отляво, пусна топка, която преодоля вратаря, но беше спряна от Нийдермайер. В 61-ата Ариен Робен получи добра топка, реши да стреля веднага, за да хване неподготвен вратаря, но Улрайх успя да отрази коварното изпълнение. В 64-ата минута Манджукич напусна терена с травма и официално отстъпи короната на голмайстор на Роберт Левандовски. В 72-ата минута свежият Какау нахлу отляво, намери пролука за шут, но Нойер не показа колебание.

Байерн вдига титлата В 74-ата Мюлер подаде към Алаба, който върна към дузпата, но Клаудио Писаро насочи над гредата. В 86-ата минута пред робен се откри прекрасна възможност за гол. "Десетката" стреля в тялото на излезлия Улрайх. Минута по-късно Робен беше задържан без топка в наказателното поле, но съдията остави играта да продължи. В добавеното време Даниел ван Буйтен отправи хубав удар с глава след корнер, но топката мина малко над гредата.

Байерн вдига титлата В последния епизод от срещата Писаро успя да зарадва трибуните с победен гол. Южноамериканецът шутира отсечено от дъгата и порази левия ъгъл на вратаря за крайното 1:0. Така Писаро се разделя с Байерн с 10 гола в Бундеслигата през сезона за едва 684 игрови минути.

Дойде ред на празненествата. Трофеят беше вдигнат, а и изпуснат. Гуардиола допусна този гаф, като Салатиерата се изплъзна от ръцете му, но не пострада фатално. Пеп не можа да се измъкне от традицията и беше залят с бира - първо от Даниел ван Буйтен, а след това и от Джером Боатенг. Титла номер 24 вече е във витрината, а след седмица Байерн ще излезе в последния си мач за сезона в опит да спечели Купата на Германия.