Мечтата на Милан за Европа остана жива (видео + галерия)

Милан спечели с 1:0 голямото дерби с Интер от 36-ия кръг на Серия А и запази живи шансовете си да играе в Лига Европа през новия сезон. Спечелените три точки в 164-ото дерби между двата отбора доближиха "росонерите" много близо до заветната зона. Това стана благодарение на попадението на Найджъл де Йонг в 65-ата минута, който се разписа с глава след центриране в наказателното поле на Марио Балотели. Така Милан прекъсна серията си от пет мача без победа в дербито.

Двубоят се проведе на фона на празненствата в Торино по повод третата поред титла на Ювентус и ден след спечелването от Наполи на Купата на Италия.

Това обаче нямаше никакво значение за феновете на двата милански гранда, независимо, че любимците им преживяват трудни времена. Над 72 хилязи зрители изпълниха до краен предел "Сан Сиро" и създадоха непомвторима атмосфера на дербито.

На трибуните има много японски туристи, които са дошли да подкрепят сънародниците си Кейсуке Хонда и Юто Нагамото, от които само единият е на терена.
Милан - Интер

"Росонерите" бяха много активни и създадоха няколко положения през първото полувреме, като най-интересното беше далечен удар на Кака, който срещна напречната греда.

Втората част започна със силен натиск на Милан, който се материализира в 65-ата минута. Марио Балотели центрира от фаул отдясно на вратата на Интер, Найджър де Йонг се извиси над всички и с глава откри резултата. "Нерадзурите" сякаш се примираха със загубата и не потърсиха някакъв обрат. Така двубоят завърши с важен успех за Милан, който е само на три точки от зоната, даваща право на участие в Лига Европа.