Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива (видео+галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид загуби с 0:2 гостуването си на Леванте в среща от 36-ия кръг на Примера, което завърза сериозно борбата за шампионската титла. Филипе Луиш си отбеляза автогол в седмата минута, а Давид Барал затвърди успеха в 69-ата минута. Подкрепата на 8000 "червено-бели" фенове от трибуните не помогна и Атлети остана без победа на "Сиутат де Валенсия" от октомври 2007 година. Момчетата на Диего Симеоне продължават да зависят от себе си, но за да са сигурни в успеха, трябва да спечелят и срещу Малага, и срещу Барселона на "Камп Ноу" в последния кръг.

Леванте - Атлетико Тоби Алдервейрелд беше поставен като десен защитник при отсъствието на Хуанфран. Раул Гарсия получи място вместо Арда Туран. Диего Коща и Давид Вийя поведоха "червено-бялата" атака. Хоакин Капарос разчиташе на Давид Барал като основен нападател, подкрепян от Виктор Касадесус и Рубен Гарсия.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива В седмата минута домакините изненадващо поведоха в резултата. Филипе Луиш имаше малшанса да си отбележи куриозен автогол. След центриране от корнер бразилският бек не можа да реагира добре, топката се отби от гърдите му и влезе в мрежата - 1:0. В деветата минута страничният съдия вдигна погрешно флага за засада и спря Диего Коща, който излизаше сам срещу Кейлър Навас.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е живаВ 13-ата гостите от "Висенте Калдерон" създадоха първото много добро голово положение. Раул Гарсия изскочи зад защитата, овладя на гърди и нанесе удар, но Навас се разтегна и изби. При добавката Вийя шутира над гредата от прекрасна позиция. В 20-ата страничният съдия отново сбърка и посочи засада при редовна ситуация на Диего Коща, който отново се устремяваше сам срещу вратаря.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива Втората голяма грешка на рефера, както и действията на "синьо-червените" защитници, разгневиха реализатора. В 34-ата Мохамед Сисоко хвана здраво с две ръце Коща при центриране към наказателното поле. Топстрелецът на Атлети реагира гневно и получи удар в лицето от съперника. Всичко това остана скрито за съдиите. В 36-ата Кейлър Навас отрази силен изстрел на Раул Гарсия.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива В 42-ата неумело изчистване на Папакули Диоп създаде напрежение в малкото наказателно поле, където Навас се справи с напористия и вече поизнервен Диего Коща. През първата част валенсианци атакуваха рядко и премерно, разчитайки предимно на защитни действия. Опитите на Атлети се отбиваха от стабилния Навас.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива На почивката Диего Симеоне направи двойна смяна и пусна в игра борбения Адриан Лопес и техничния Арда Туран. Малко по-късно се появи и Диего. Атлети натисна сериозно и създаде доста проблеми на противниковата защита. В 53-ата Диего Коща намери Адриан в наказателното поле, но изстрелът на "седмицата" се спря в крак. Минута по-късно Коща се пребори в наказателното поле, върна назад към Коке, той потърси Арда, но ударът на турчина беше блокиран от ветерана Хуанфран.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива При следващата атака отново Арда беше с топка в краката на добра позиция, но кълбото пак се отби от бранител. Номер "10" пробва и с глава секунди по-късно, но топката мина над гредата. В 58-ата Диего Коща претендираше за дузпа за задържане на Давид Наваро. В 60-ата Барал влезе остро в краката на Диего Годин при лошо върната топка на Жоао Миранда. Съдията назначи нарушение. В 63-ата Филипе Луиш можеше да изкупи греха си, но ниският му изстрел беше спрян малко пред голлинията от Винтра. В 65-ата Диего центрира от фаул, Коща засече топката от три метра, но не успя да насочи в мрежата. Стотина секунди по-късно Навас спаси превъзходен шут на Тоби Алдервейрелд, като топката отиваше към сглобката.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива В 69-ата "рохибланкос" получиха втори шамар. Виктор Касадесус беше изпуснат на лявото крило, центрира към дузпата, където Давид Барал овладя и насочи в десния ъгъл на Тибо Куртоа - 2:0. В 77-ата Адриан пое прекрасно висока топка в наказателното поле и насочи технично към далечния ъгъл, но нямаше късмет - кълбото се отклони от гредата. В 84-ата Адриан отправи безопасен удар с глава над гредата. В 87-ата Тиаго Мендеш шутира от 21 метра, вратарят не видя добре топката, която мина до гредата в аут. В последните минути "гранотас" бяха по-близо до гол, а гостите от "Калдерон" бяха обезкуражени.

Кошмарна загуба за Атлетико, интригата за титлата е жива Атлетико остава лидер в класирането два кръга преди края, но е под угрозата да бъде изтласкан дори трети. Барселона може да измести "рохибланкос" при две победи до края - над Елче и над "дюшекчиите". Реал Мадрид е с два мача по-малко от съперниците си и ако ги вземе, ще изравни Атлетико на върха. Така в последния кръг е много вероятно всичко да се реши на "Камп Ноу". Не е невъзможно Барса да направи Реал Мадрид шампион, в случай че препъне "червено-белия" столичен тим.

Снимки: Getty Images/Guliver