В стил "Ибрахимович" Роналдо спаси Реал срещу Валенсия (видео + галерия)

Финалистът в Шампионската лига Реал Мадрид завърши 2:2 с Валенсия в двубой от 36-ия кръг на Примера дивисион и пропусна отлична възможност да съкрати аванса на лидера Атлетико. Домакините могат да се радват, че спасиха точката, тъй като гостите от Валенсия водеха до самия край на мача. В герой за Реал се превърна Кристиано Роналдо, който отбеляза изравнителния гол във втората минута на добавеното време с акробатично изпълнение с пета след асистенция на Анхел ди Мария в духа на най-добрите образци на Златан Ибрахимович. Това беше гол №50 за португалеца през сезона, а според медиите в Испания може спокойно да претендира за един от най-ефектните в кариерата му.

Очаквано Реал започна много активно и изцяло доминираше през първата част, като на няколко пъти Кристиано Роналдо беше много близо до гол, но така и не успяваше да преодолее стража на гостите Диего Алвеш, който беше изключително стабилен. Вместо това Реал получи гол в самия край на полувремето. Рафаел Варан игра разсеяно в наказателното поле и изпусна Жереми Матийо, който с глава откри.
Реал - Валенсия
На полувремето треньорът на Реал Карло Анчелоти извърши и първата си смяна, като пусна Анхел ди Мария на мястото на Асиер Ияраменди.
Реал се размина с издънка срещу Валенсия
Реал върна равенството в 59-ата минута чрез Серхио Рамос, който се разписа с глава след асистенция, също с глава, на Кристиано Роналдо. Радостта на столичани беше кратка, защото само шест минути по-късно Даниел Парехо отново изведе гостите напред. Резултатът се задържа до самия край на мача, когато с феноменален гол в във втората минута на добавеното време Кристиано Роналдо върна равенството и лъча надежда, че "белия балет" може да се пребори за титлата в Примера.

Любопитното, че Атлетико също допусна грешна стъпка, като загуби от другия тим от Валенсия - Леванте.
Резултатът в Мадрид донесе малко радост за "прилепите", които изпратиха горчива седмица в Европа. Тимът беше само на секунди от класиране на финала в Лига Европа, но гол в последната секунда попари надеждите им да играят на финала в Торино за сметка на Севиля.
Така два кръга преди края на шампионата ситуацията на върха в Примера изглежда следната - Атлетико Мадрид има 88 точки на върха, Барселона е с 85, а Реал има само 83. "Кралският клуб" обаче е с мач по-малко, което все пак му оставя теоретично отворена вратата към шампионския трофей. Реал има гостуване на Селта и домакинство на Еспаньол, както и отложен мач с Валядолид навън.