Мечтата на Сент Етиен става все по-реална

С два гола в началото на второто полувреме Сент Етиен взе задължителните 3 точки срещу Монпелие, печелейки с 2:0 у дома в среща от 36-ия кръг на Лига 1. По този начин тимът от "Жофроа Гишар" увеличи на 5 пункта преднината си пред Лион в битката за четвъртото място - последното, което дава право на участие в Лига Европа. Тази вечер "хлапетата" гостуват на Олимпик Марсилия и е много вероятно да загубят точки.

"Зелените" бяха с класа над неиграещия за нищо Монпелие и в края логично имаха повод за радост пред своите фенове.  След няколко пропуска през първото полувреме Сент Етиен стигна до попадение в 47-ата минута. Тогава Ромен Амума заби деветия си си гол за сезона с феноменален изстрел от далечно разстояние. Десет минути по-късно турският нападател Мевлют Ердинч се възползва от отклонена от стената топка и отблизо порази Жофри Журдрен за втори път.

Най-добрия си шанс гостите създадоха чак в продължението на редовното време, когато от няколко метра Мбайе Нианг стреля над гредата. В ответната атака смяната на домакините Франк Табану удари греда.

В оставащите два кръга Сент Етиен, който няма загуба на свой терен вече в 11 поредни срещи, не трябва да греши срещу Нант и Аячо, за да постигне голямата си цел.