Нюрнберг с пореден отчайващ резултат (видео)

Предпоследният в класирането Нюрнберг направи поредния си слаб мач тази пролет и закономерно отстъпи вкъщи с 0:2 от Хановер 96 в двубой от 33-ия кръг на Бундеслигата. Така всичко остана да се реши след седмица във финалния кръг, когато "франките" гостуват на Шалке 04. Отборът трябва задължително да спечели, ако иска евентуално да измести Хамбургер ШФ от 16-ата позиция, която праща на плейоф срещу третия от Втора Бундеслига. Нюрнберг има 26 точки, "Шпортферайн" е с 27 точки и значително по-добра голова разлика, а последен с 25 точки е Айнтрахт (Брауншвайг).

Надеждите на домакините за нещо днес бяха попарени още в 5-ата минута, когато Шаболш Хущи вкара за "96". Интригата окончателно изчезна отново в 5-ата минута, но на второто полувреме, когато Мануел Шмийдебах беше точен за 2:0.