Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Пеeв вкара и на ЦСКА (М), но не спря полета на "армейците" (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) се поздрави с осма поредна победа в първенството. "Армейците" надиграха с 3:1 като гости Амкар (Перм) в мач от 28-ия кръг на Премиер Лигата. По този начин победната серия на футболистите на Леонид Слуцкий, започнала с успеха с 1:0 срещу Зенит с гол на Георги Миланов, продължи и днес. Миланов и компания излязоха на второ място в подреждането и събраха 58 точки. Със същия актив е Локомотив (Москва) на третата позиция, а само с точка повече е водачът Зенит. В понеделник тимът от Санкт Петербург гостува на московските "железничари" в двубой, който е с решаващо значение в битката за титлата. Амкар пък е седми с 37 точки.

Днес Георги Пеев бе титуляр за Амкар и в 45-ата минута реализира попадението за тима си. Българинът се разписа за 1:1 с удар малко пред границата на наказателното поле. За Пеев това бе 12-и гол от началото на сезона в Премиер Лигата. Шест минути по-рано гостите гостите бяха повели в резултата с гол на Алан Дзагоев. Офанзивният халф бе точен с удар отблизо след хубава атака на стличани, при която Зоран Тошич пусна топката към намиращия се вдясно от него Василий Березуцкий, а той центрира по земя към Дзагоев.

През второто полувреме обаче ЦСКА (Москва) вкара нови два гола, с които грабна трите точки. В 59-ата минута сръбското крило Тошич сътвори много красив гол от фаул, като топката се удари в левия страничен стълб на вратата на Амкар преди да премине голлинията. Точка на спора сложи котдивоарският голаджия Сейду Думбия. Той направи резултата 1:3 в 82-ата минута, когато след изпълнение на корнер вратарят Сергей Нарубин първоначално спаси удара му, но топката се върна в нападателя и от втория опит Думбия реализира.

Пеев игра до 73-ата минута, когато бе сменен от Иван Соловьов, а десният бек на Амкар Захари Сираков записа цял мач. Другите двама българи в тима от Перм - Петър Занев и Благой Георгиев, не бяха на пейката на домакините. Георги Миланов пък влезе в игра като резерва за ЦСКА (Москва), заменяйки в 70-ата минута Стивен Цубер.