Черноморец остана в играта след бой над Нефтохимик в мач с невероятни обрати, пет гола и два червени картона

Отборът на Черноморец победи като гост Нефтохимик в мач от 36-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Димитър Димитров се наложиха с 3:2 и по този начин се приближиха на две точки от Славия.

Точен на два пъти за "акулите" бе Симеон Райков и едно попадение добави Траян Траянов. Головете за домакините вкараха Ерай и Станислав Жеков.

Двубоят бе белязан и с два червени картона, по един за двата тима.

Първото попадение в срещата бе дело Симеон Райков, който се разписа още в третата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от 22-23 метра.

В 23-ата минута Ерай изравни, след като прати топката в мрежата с прецизен удар.

В самия край на първото полувреме Станислав Жеков вкара втори гол за домакините. Футболистът се възползва от грешка на стража Живкович, който не се намеси по най-добрия начин при изпълнение на фаул, и при добавката покачи на 2:1.

В 50-ата минута възпитаниците на Димитър Димитров се върнаха в мача. Траян Траянов се разписа с глава, след центриране от пряк свободен удар на Симеон Райков.

В 65-ата минута Черноморец покачи на 2:3. Фонсека центрира и Райков от точката на дузпата опъна мрежата.

В 69-ата минута положението на домакините още повече се усложни, тъй като Михаел Орачев получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 90-ата минута Манзоро напусна принудително терена, тъй като получи втори жълт, респективно червен картон.

НЕФТОХИМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:3