Мъри излезе победител от битката с Гонзо на "Тича", Ботев Пд подгони Литекс и ЦСКА (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна ценна победа по пътя към борбата за призовата тройка в шампионата. "Канарчетата" се ноложиха с 1:0 като гост над Черно море в мач от 36-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата бе дело на Александру Куртеан в 20-ата минута.

По този начин пловдивчани съкратиха разликата с Литекс и ЦСКА, съответно на три и четири точки, преди мача на "червените" с Лудогорец. Отборът на Литекс почива в този кръг.

Като цяло срещата се проведе на бавни обороти, а освен това чистите голови положения почти липсваха.

Двубоят стартира с положение пред вратата на домакините. В 7-ата минута Георги Сърмов стреля от 25-26 метра. Топката влизаше в горния десен ъгъл, но Георги Китанов спаси с вещина.

Домакините отговориха в 16-ата минута. Валери Домовчийски подаде към Коконов, който от границата на наказателното поле необезпокояван потърси фалцов удар в далечния ълъл, но опитът му се оказа неуспешен.

В 40-ата минута "моряците" имаха отлична възможност за изравняване. Михаил Венков, който е доста активен по левия фланг центрира към Бакари, но нападателят от няколко метра пропусна да се разпише.

През вторите 45 минути статуквото на терена не се промени. Черно море и Ботев отново не успяха да задоволят малкото публика на "Тича". Все пак двата тима успяха да създадат по 1-2 по-опасни атаки, които на жалост на любителите на футбола не завършиха с гол.

Най-инфарктната ситуация бе в 50-ата минута, когато Венков за пореден път проби по крилото и центрира около точката на дузпата, където Георги Божилов засече с летящ плонж, но не намери целта.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ ПД 0:1

0:1 Куртеан 20