Лил надви Бордо и се укрепи на третата позиция

Отборът на Лил продължава с доброто си представяне в Лига 1 на Франция, като записа победа с 2:1 над Бордо в среща от 35-ия кръг. С този успех домакините на "Лил Метропол" вече 12 поредни мача нямат поражение на сметката си и се утвърдиха на 3-ото място във временнто класиране, като само чудо може да ги измести от там в оставащите три кръга.

Саломон Калу изведе домакините напред в резултата в 23-ата минута, а Райън Мендес удвои преднината им в 68-ата. В 71-ата минута обаче гостите върнаха интригата в мача с гол от дузпа на Жусие, но до обрат не се стигна, а в края на мача домакините можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но Калу пропусна дузпа.

Така Лил се намира на 3-ото място в класирането с актив от 67 точки и е със 7 повече от 4-ия Сент Етиен, като на практика си гарантира участие в групите на Шампионската лига. Бордо пък остава на 7-ото място с 48 точки.