Алмерия с изненадващ обрат в Барселона, съживи надеждите си (видео)

Отборът на Алмерия шокира с 2:1 Еспаньол като гост в обедна среща от 35-ия кръг на Примера, играна в Барселона. Дебютантът Франсиско Велес (68) и Сусо (72) зарадваха южния испански град, елиминирайки гола на Кристиан Стуани (42). Стуани (47) и Хави Лопес (90) от състава на "папагалчетата" получиха червени картони. Алмерийци се изкачиха на 18-о място и са на две точки от спасителния бряг.

В 12-ата минута Рамон Азеез стреля над целта. Три минути по-късно Симао Саброза върна опасно назад, но Хави Лопес не беше съобразителен. В 42-ата Кристиан Стуани откри резултата. Джон Кордоба спечели дуел и подаде на Серхио Гарсия, който асистира към втората греда.

В 47-ата Стуани беше изгонен спорно след въздушен дуел. В 68-ата дебютантът за андалусците Франсиско Велес изравни. Корона центрира и 22-годишният халф се разписа с глава. В 72-ата резервата Сусо отбеляза прекрасно попадение от пряк свободен удар в ъгъла на стената. В 90-ата и Хави Лопес получи червен картон.

Снимка: "АС"

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!