Седма поредна победа за ЦСКА (Москва), гонитбата за титлата продължава (видео+галерия)

Шампионът ЦСКА (Москва) постигна седма поредна победа в Премиер лигата и отново се доближи на 4 точки до водача Зенит. "Армейците" надвиха с 2:1 гостуващия Рубин и заемат 3-о място втв временното класиране. Головете за тима на Леонид Слуцкий отбелязаха Алан Дзагоев и Сейду Думбия от дузпа, а Александър Прудников беше точен за Рубин.

Българският национал Георги Миланов започна на резервната скамейка, но в 65-ата минута смени Стивен Цубер. Той пропусна да се разпише след пас на Тошич, а малко преди края на мача получи и жълт картон за нарушение срещу вратаря на гостите Сергей Рижиков.
ЦСКА спечели предишните си 6 мача и показа, че няма намерение да се отказва от битката за титлата въпреки възходящата форма на Зенит под ръководството на Андре Вилаш-Боаш и постоянството на Локомотив (Москва). На другия полюс беше представянето на Рубин, който пък има общо 7 победи през целия сезон.

Дзагоев се завърна след наказание за "армейците", а Стивен Цубер заслужи доверието на Леонид Слуцкий след гола си във вратата на Кубан в предишния кръг. Това остави на пейката Жоро Миланов и Константин Базелюк.
При Рубин заради контузии отсъстваха Олег Кузмин, Тарас Бурлак и младата звезда Сардар Азмун. На линия обаче беше навлизащият във все по-добра форма Марко Девич. Украинският национал започна в атака заедно с Александър Прудников.

ЦСКА изигра отлично първо полувреме, вкара ранен гол и пропусна още няколко стопроцентови положения пред вратата на Сергей Рижиков. Резултата откри Дзагоев 13-ата минута, когато Думбия се опита да влезе в наказателното поле, но топката му беше избита и попадна на крака на Дзагоев, а той с плътен удар по земята опъна мрежата. Веднага след гола домакините организираха нова скоростна атака, но Рижиков спаси удара на десния бек Марио Фернандес.
ЦСКА атакуваше с настроение и лесно намираше пролуки в защитата на гостите. Рижиков спаси удар на Расмус Елм от фаул, а след това оставеният непокрит в наказателното поле Зоран Тошич направи по-трудното, пращайки топката над вратата. Георгий Шенников можеше да вкара за 2:0 при поредното си включване в предни позиции, но отново Рижиков внимаваше. Чак в 32-ата минута футболист на Рубин отправи опасен изстрел към Акинфеев. Стори го Марко Девич, но стражът на ЦСКА беше добре пласиран.

Второто полувреме започна с изненадващ гол за гостите от Казан. Защитата на ЦСКА се засуети и позволи топката да стигне до Прудников, който от няколко метра я насочи във вратата. Равенството обаче се запази само няколко минути, пред реферът Сергей Карасьов да отсъди спорна дузпа за "армейците". Думбия падна след минимален контакт със Сергей Кисляк, а Карасьов посочи бялата точка и домакините получиха шанс да си върнат водачеството. Рижиков усети посоката на удара на Думбия, но той бе достатъчно силен и топката влетя във вратата.

След изпълнението на центъра Рубин организира добра атака, а Марко Девич падна в наказателното поле, притиснат от Фернандес и Понтус Вернблум, но Карасьов прецени, че нарушение няма. В 56-ата минута Тошич преодоля Рижиков, но от малък ъгъл уцели гредата. Десетина минути по-късно пък левият страничен стълб спаси Акинфеев след удар на Дмитрий Торбинский.
Миланов се появи в игра в средата на втората част на мястото на Цубер и веднага се замеси в интересно положение пред вратата на Рубин. Българинът получи добър пас от Тошич, но стреля в аут. Казанци отвърнаха със силен удар на резервата Мубарак Уакасо, но и той не попадна в очертанията на вратата.

До края Рубин не можа да застраши вратата на Акинфеев и допусна десета загуба за сезона. Отборът на Ринат Билялетдинов е 10-и в класирането с 31 точки.