Валансиен с крак и половина в Лига 2

Отборът на Валансиен на практика изпадна от Лига 1, след като загуби с 0:1 от Гинган в мач от 35-ия кръг на френския шампионат. Северняците изостават на девет точки от първите неизпадащи - Евиан и днешният съперник - Гинган три мача преди края. Освен това Валансиен има и доста по-лоша голова разлика от двата тима, така че спасението е повече от утопия. Днес единственото попадение за отбора от Бретан бе дело на Клаудио Бовю в средата на втората част.

Сент Етиен победи с 2:1 като гост Евиан след ранни попадения на Бенжамен Корне и Лоик Перен и запазва теоретични шансове да се бори за третото място, което да му донесе място в квалификациите на Шампионската лига. За домакините намали Даниел Вас в началото на втората част. Сент Етиен е с 60 точки на четвърта позиция - на четири от третите Лил, които обаче са и с мач по-малко. Евиан пък все още се бори за спасение с 38 точки на 17-о място.

В дербито на полуостров Бретан Рен и Лориен завършиха наравно 1:1. "Мерлузите" откриха с гол на Ален Траоре в средата на първото полувреме, но Пол-Жорж Нтеп изравни след почивката. Лориен са спокойни за мястото си в елита с 43 точки, докато Рен с три по-малко все още може да има известни притеснения.

Монпелие постигна важена победа с 2:1 след обрат над Тулуза. Гостите водеха с 1:0 до 79-ата минута след попадение на Оскар Трехо, но с бързи попадения на Карим Аит Фана и Реми Кабела южняците стигнаха до успеха. Монпелие е с 42 точки на 13-а позиция, а Тулуза с три повече на девето място.