Фиорентина сгази Болоня като гост (видео)

Отборът на Фиорентина победи с 3:0 като гост Болоня в мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А". Колумбиецът Хуан Куадрадо изведе "виолетовите" напред в 23-ата минута, а словенецът Йосип Иличич направи резултата 0:2 в 34-ата. Победата на тима от Флоренция стана класическа в 87-ата минута, когато Куадрадо реализира второто си попадение в двубоя.

След този успех тимът на Винченцо Монтела заема четвърта позиция в класирането с 61 точки, като е на пет точки пред петия Интер и на седем зад третия Наполи. По-късно тази вечер Интер приема Наполи на "Джузепе Меаца". Болоня пък се намира на 17-а позиция с 28 точки и след изиграването на всички мачове от кръга може да се озове в зоната на изпадащите.