Севиля разнебити Гранада и гледа към Топ 4 (видео)

Севиля разби гостуващия Гранада с 4:0 в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. По този начин тимът от Андалусия постигна трета поредна победа в първенството и се утвърди на петото място в класирането. Севилци дори имат шансове да атакуват четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. В момента те изостават с 3 точки от Атлетик Билбао, който тази вечер гостува на Барселона.

Защитникът на Гранада Диего Майнс си отбеляза автогол в 14-ата минута и откри резултата. Домакините вкараха три попадения през вторите 45 минути. Кевин Гамейро направи 2:0 в 51-а минута, а седем по-късно асистира за попадението на Стефан Мбиа, а Виктор Перес - Витоло офирми крайния резултат в 68-ата минута.

Много добър мач направи френският нападател на Севиля Гамейро. След негово центриране Майнс си отбеляза автогол, а в началото на второто полувреме французинът от няколко сантиемтра прати топката във вратата, след като Тиаго Илори я бе върнал лошо към стража на Гранада Орестис Карнезис. Гамейро имаше участие и при третия гол. Той подаде на Мбиа, който покачи на 3:0, а крайния резултат оформи Витоло в 68-ата минута след поредица от рикошети в наказателното поле.

След тежката загуба тимът на Гранада е на 14-о място с 37 точки и продължава да е сред застрашените от изпадане.