ЦСКА (Москва) разгроми Кубан в българското дерби в Русия (видео)

В мач от 26-тия кръг от първенството на Русия Кубан загуби като домакин от ЦСКА (Москва) с 0:4. За домакините през всичките 90 минути на терена бяха българските национали Станислав Манолев и Ивелин Попов. В отбора на ЦСКА 90 минути записа друг български национал - Георги Миланов. Тимът на Кубан през второто волувреме бе с десет души, след като левият бек Роман Бугаев получи червен картон в 44-ата минута.

Головете за "армейците" отбелязаха Стивен Цубер в 39-ата минута, Сейду Думбия в 45-та минута от дузпа, Константин Базелюк в 49-ата минута и Зоран Тошич в 67-ата минута.

Мачът беше равностоен през първото полувреме, но в неговия край гостите нанесоха своя удар и швейцарският национал Цубер откри след многоходова комбинация. Малко по-късно Бугаев фаулира откъсналия се Думбия и получи червен картон, а нападателят от Кот Д'Ивоар реализира дузпата за 0:2.

Младата надежда на ЦСКА Константин Базелюк вкара трети гол за "армейците" след чудесен пас на Тошич в 49-ата минута, а самият сърбин оформи крайния резултат в 67-ата, когато направи двойно подаване с Думбия и простреля Александър Беленов.

Ивелин Попов беше най-активният футболист в тима на Кубан, но с човек по-малко домакините нямаше какво да противопоставят.

След 26-тия кръг в Премиер лигата начело е Зенит - 56 точки, следван от Локомотив (Москва) - 55 точки, ЦСКА - 52 точки, и други. Кубан е на 9-о място във временното класиране с актив от 32 точки.