Черчесов дебютира с разгром начело на Динамо

Динамо (Москва) разгроми с 5:0 като гост Волга в дебюта на Станислав Черчесов, който наследи на треньорския пост уволнения Дан Петреску. Така бившият национален вратар на Русия записа трети успех срещу тима на Волга през този сезон, след като преди това на два пъти победи клуба от Нижний Новгород като наставник на Амкар.

Александър Кокорин откри резултата в 53-ата минута, след като засече с глава центриране на Джуджак отляво, а в рамките  на две минути - между 75-ата и 76-ата, гостите отбелязаха още два гола, решавайки всичко в своя полза. Първо Артур Юсупов удвои. Нигматулин изби не особено добре пряк свободен удар, изпълнен от Касаев, и Юсупов довкара за 0:2. Минута по-късно самият Алан Касаев направи преднината на Динамо класическа, засичайки отблизо подаване на Йонов. В 84-ата минута Кристофър Самба покачи на 0:4. Нигматулин отново не успя да избие добре и бранителят прати топката в опразнената врата.  В добавеното време Касаев закръгли на 0:5 с втория си гол в мача.

Динамо се изкачи на четвърта позиция във временното класиране с актив от 46 точки, а Волга остава на предпоследно място с 18 пункта.