Милан набира скорост с четвърта поредна победа (видео)

Отборът на Милан продължава с позитивните резултати напоследък, след като записа четвърти пореден успех на сметката си тази вечер. "Росонерите" спечелиха с 1:0 срещу Катания в домакинството си от 33-ия кръг в Серия "А" и прибавиха нови три точки в актива си. Играчите на Кларънс Зеедорф обаче не впечатлиха с особено добра игра и единствено могат да бъдат доволни, че стигнаха до минималния успех с попадение на Рикардо Монтоливо в 23-ата минута, като така нанесоха шесто поредно поражение на своя съперник.

Домакините като че ли бяха подценили мача в началото и допуснаха да бъдат притиснати от съперника. Катания имаше няколко много добри атаки и само липсата на шанс попречи да открие резултата. В 8-ата минута изстрел на Пабло Бариентос профуча покрай вратата. След това и Гонсало Берхесио стреля опасно от близо. В 13-ата минута далечен изстрел на Бариентос бе спасен с вещина от Кристиан Абиати, а само минута по-късно Франческо Лоди стреля по земя, но отново в ръцете на вратаря.

Постепенно обаче Милан успя да вземе нещата в свои ръце и изнесе играта в по-предни позиции. В 20-ата минута Кака центрира коварно и след като няколко човека се разминаха с топката тя стигна до Мариано Андухар, който трябваше да се намесва решително. Три минути по-късно пък Рикардо Монтоливо овладя в центъра на терена и със страхотен изстрел от около 30 метра заби топката в мрежата за 1:0.

След това "росонерите" стояха по-добре и имаха още две добри голови възможности. В 33-ата минута страхотен шут на Адел Таарабт профуча покрай вратата. В 36-ата минута пък Марио Балотели стреля опасно от фаул, но и той за малко не бе точен.

Второто полувреме обаче отново започна в лежерно темпо и положенията пред двете врати бяха малко. Едва в 59-ата минута след едно центриране от фаул Филип Мексес опита акробатичен удар, но покрай вратата. Катаня обаче отговори с прекрасен шут на Монсон от фаул в 75-ата минута спасен от Абиати.

В 79-ата минута обаче всички надежди на гостите да измъкнат нещо бяха прекършени след като Ринаудо си изкара глупав червен картон за груб фаул в средата на терена. Въпреки това играчите на Катаня опитаха плах натиск в края, но той не даде желания резултат.

Така Милан излезе на 8-ата позиция в класирането с 48 точки и все по-реални шансове да се пребори за участие в Лига Европа. Катания пък върви уверено към Серия "Б" като остава на последното място в таблицата с 20 точки.