Сасуоло изпусна важни точки срещу Каляри (видео)

Сасуоло изпусна важни точки в борбата за спасение след като изпусна победата в домакинството си на Каляри от 33-ия кръг в Серия "А". Домакините на "Мапеи" първи откриха резултата и бяха по-активният тим в мача, но допуснаха изравняване от дузпа в началото на второто полувреме и на практика загубиха две точки.

Сасуоло откри резултата в 36-ата минута, когато Никола Сансоне пусна страхотен извеждащ пас за Симоне Дзадза, който напредна в наказателното поле и чукна топката покрай плонжа на вратаря за 1:0.

Секунди след началото на втората част обаче Лука Антеи извърши необмислено нарушение срещу нахлуващия в наказателното поле Виктор Ибарбо и Каляри спечели дузпа. Агим Ибраими пък изпълни без грешка наказателния удар и възстанови равенството - 1:1.

След това Сасуоло опита да стигне до победата и се хвърли в атака, но нападателите на тима така и не успяха да поразят противниковата врата. Антонио Флоро Флорес имаше добър шанс в 65-ата минута, когато от точката на дузпата не успя да уцели вратата. В 84-ата минута и Сансоне имаше добър шанс, но и той не бе точен.

Така мачът завърши без победител и Сасуоло остава под чертата на 19-ата позиция с 25 точки. Каляри пък заема 15-ото място в класирането с 33 точки.