Важна победа за Монако без Бербатов (видео)

Отборът на Монако победи с 1:0 като гост Рен в мач от 33-ия кръг на Лига 1, с което отново си върна преднината от шест точки от Лил за втората позиция в класирането, която дава право на директно участие в групите на Шампионската лига. Българинът Димитър Бербатов остана резерва в мача и не се появи на терена. Единственото попадение бе дело на Еманюел Ривиер десетина минути след началото на втората част.

След нулево първо полувреме, в което гостите имаха инициативата и пропуснаха да открият чрез Лайвин Курзава, който пък по-късно се контузи, Монако откри резултата в началото на втората част. Жереми Тулалан изведе отлично Ривиер, който успя да прокара топката покрай Беноа Костил. След попадението монегаските успяха да запазят контрол върху играта и не допуснаха големи опасности пред вратата на Серхио Ромеро.

По този начин Монако остава на второ място с актив от 69 точки. Лил остава с 63 и лека-полека Бербо и компания са на път да си осигурят сребърните медали. Рен пък остава с 38 на 13-о място, което е на осем от опасната зона.