Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Нюкасъл продължава да играе "от плажа" (видео)

Отборът на Нюкасъл Юнайтед регистрира трета поредна загуба и четвърта в последните пет мача на отбора, след като допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Стоук Сити. С това тимът на Алън Пардю затвърди мнението, изразено през седмицата от легендата на клуба Алън Шиърър, който обяви, че футболистите на "свраките" доиграват сезона така, сякаш вече са излезнали във ваканция и не тренират през седмицата, а ходят на плаж.

Единственото попадание на "Британия Стейдиъм" бе дело на централния защитник Ерик Питерс малко преди края на първото полувреме, след като негов опит за центриране бе подхванат от вятъра и изненада Тим Крул, за да влети в мрежата му. "Грънчарите" пропуснаха още едно чисто положение пред вратата на холандския национал, след като Питър Крауч уцели гредата с удар отблизо. Единственото положение за гостите в мача се откри пред Върнан Анита, който стреля с глава над гредата от чиста ситуация.

Победата доближи Стоук на три точки от днешния им съперник, като и двата тима се намират в средата на класирането - Нюкасъл е девети с 46 т., а отбора на Марк Хюз е десети с три по-малко.