Юве с нова крачка към мечтания финал в Торино (видео+галерия)

Отборът на Ювентус направи нова крачка към мечтания финал в турнира Лига Европа, който ще се играе в Торино. Тази вечер "бианконерите" записаха втора победа над Лион на 1/4-финала в турнира и се класираха за 1/2-финал. Италианският шампион се наложи с 2:1 в реванша на "Ювентус Стадиум" и с общ резултат 3:1 продължават напред. Андреа Пирло откри резултата в 4-ата минута, а Джими Бриан изравни в 18-ата. Победното попадение за домакините пък бе дело на Клаудио Маркизио в 68-ата минута. Така Юве продължава традицията никога да не отпада от френски отбори във фазата на елиминациите в европейските турнири в десети пореден сблъсък.Ювентус отстрани Лион и е на крачка от мечтания финал

Ювентус започна мача много настървено и още веднага обсади вратата на съперника. Първо в 3-ата минута Карлос Тевес отправи бомбен шут профучал над гредата. Само минута по-късно аржентинецът си спечели фаул пред наказателното поле, а Андреа Пирло с поредното си ювелирно изпълнение откри резултата - 1:0.

Постепенно обаче играчите на Лион като че ли осъзнаха, че няма какво да губят и успяха да изнесат играта в по-предни позиции. В 15-ата минута те претендираха за дузпа за игра с ръка на Леонардо Бонучи в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. Три минути по-късно при едно разиграване след корнер топката бе центрирана балонно в наказателното поле, където Джими Бриан се пребори с Клаудио Маркизио и с глава успя да насочи кълбото във вратата за 1:1. Отсъждаето на Ювентус отстрани Лион и е на крачка от мечтания финал въпросния корнер обаче бе доста спорно, тъй като топката бе напуснала терена от играч на гостите, което остана незабелязано от съдиите.

Така интригата на "Ювентус Стадиум" се върна с пълна сила, но пък това като че ли накара двата тима да заиграят по-страхливо и да обръщат повече внимание на защитата и сигурността, отколкото на атаката. Така до края на полувремето почти нямаше интересни събития пред двете врати, като единствено в 29-ата минута Максим Гоналон отправи опасен удар, но Джанлуиджи Буфон с прекрасна намеса спаси.

Ювентус обаче излезе много мотивиран в началото на втората част. В 53-ата минута Квадво Асамоа направи хубав пробив от ляво и пуснаЮвентус отстрани Лион и е на крачка от мечтания финал  остър пас в наказателното поле, но Тевес се размина с топката и не успя да вкара в опразнената врата. Минута по-късно ганаецът отправи далечен удар, но без да затрудни вратаря. В 61-ата минута пък Тевес успя да прати топката в мрежата, но голът бе правилно отменен заради засада.

Лион обаче можеше неприятно да изненада домакините в 67-ата минута, когато получи фаул пред наказателното поле и Арнолд Мвуемба стреля много опасно, но Буфон за пореден път показа класа и спаси.

Само минута по-късно Юве можеше да отдъхне след като Клаудио Маркизио бе оставенЮвентус отстрани Лион и е на крачка от мечтания финал  да напредне и да треля от далеч, и след щастлив рикошет в тялото на защитник топката се озова във вратата на Лион за 2:1.

Лион веднага направи промени в атаката си и опита да организира натиск, като в 76-ата минута Бафетимби Гомис имаше шанс да стреля, но ударът му бе слаб и не затрудни Буфон. Гостите обаче така и не успяха да сътворят нещо по-опасно пред вратата на италианците до края на мача и в крайна сметка трябваше да преглътнат загубата и отпадането си от турнира.

Юве пък вече очаква жребия за 1/2-финала утре, като му остават само два мача до мечтания финал.